• Ideální místo pro svatební hostiny

    Vítejte na Jedraži

Jedraž se nachází na prahu Šumavy, pár kilometrů za Hošticemi, proslavenými Troškovými filmy. V tomto 600 let starém stavení, které stálo již za Husitů, kdy tudy vedla kupecká stezka a bývalí majitelé sahají až k rodu Vítkovců a kde je údajně zakopán poklad, nabízíme jedinečný odpočinek a pohodu, která je pro Jedraž typická. *** Nedodržujeme tu přesný časový harmonogram ani civilizační otrocké zvyklosti, které nic neřeší, pouze nás ničí - necháváme vše plynout...tak, jak to plynout má....A díky tomu se mnozí rádi a překvapivě často vrací....

Těšíme se na Vás a Vy se těšte na nás..

 

 Někteří tvrdí, že již při vstupu hlavní branou na Jedraž cítí zvláštní klid a uvolnění, které těžko slovy popisují....někteří jsou schopni stav popsat, ale pouze v alkoholovém opojení,  avšak je takřka nemožné jim rozumět a nedá se z jistotou určit, zda změť podivných slov je popis, dotaz nebo výhružka...:-)

 Svatby a svatební obřady
 
Možnost svatebních obřadu včetně zajištění inventáře
Možnost mokré i suché varianty
K dispozici svatební brána a svatební altán s podestou
Kapacita sálu až 90 hostů -  po úpravách a domluvě i více
Stodola s tanečním parketem až pro 180 hostů
 
Celý areál včetně rybníku a okolí lze využít pro fotografování.
Ubytování
 
Kapacita ubytování v budově:35 hostů
 
Možnost venkovního posezení.
Grilování a posezení u otevřeného ohně.
Soukromé akce - Absolutní soukromí.
Večírky a školení.
 

Tel: +420 737 236 017

Adresa: Zíka Petr | Jedraž 1 38601 Strakonice

E - mail: statekjedraz@gmail.com

 

Historie

COVERTRIO 

 

1) koncertní vystoupení s názvem Ke kořenům rocku (cca 2 hodiny)
2) celovečerní produkci (např. pro svatby),  kterou je navíc možné doplnit rockovou diskotékou.

3) Speciální pořad "O čem voní víno" - cca 120 min, případně až 4 hod se Svatoplukem Řičánkem, (hercem, básníkem a vinařem z Pavlova), kde se prolíná muzika s poezií a vyprávěním o víně. Přidává se na přání i degustace vín pořadatele či pana Řičánka. Tento ojedinělý pořad je vhodný pro vinařské a degustační akce (ale i pro penziony, svatby, hotely nebo městské slavnosti). Viz níže krátké video.

COVERTRIO hraje ve složení Richard Dušák (kytara, zpěv), Jiří Řeřicha (kytara, zpěv) a Josef Makoč (cajon).

Skupina vystupuje i v rozšířené sestavě COVERTRIO+.  V této variantě základní složení doplňují stálí hosté Jan František Ptáčník (zpěv, perkuse) a Zbyšek Kordač (kontrabas, zpěv).

 

Repertoár tvoří originální úpravy rockových skladeb z dílny interpretů jako např. Beatles, Bob Dylan, Eric Clapton, Depeche Mode, Dire Straits, Pink Floyd, Garry Moore, Rolling Stones, Nirvana, Eagles, Elvis Presley, Lynyrd Skynyrd, Creedence Clearwater Revival, Tom Petty, Johnny Cash. Z těch tuzemských jsou pak v repertoáru zastoupeni především Vladimír Mišík, Petr Kalandra, Michal Prokop, YoYo band, Suchý-Šlitr, Lucie, Olympic, Čechomor, Vlasta Redl, Karel Plíhal, Katapult, Blue Effect….

Půjčovna kostýmů STRAKONICE

Zapůjčujeme pro soukromé i veřejné akce historické kostýmy pro šlechtice i poddané včetně drobných rekvizit a doplňků. Kostýmy jsou stylizované především do období gotiky (14./15. století), ale oděv "lůzy" se uplatní ve více historických obdobích. Kostýmy jsou vhodné na řemeslné trhy, historické slavnosti, dny oživlé historie na hradech či na školách i larpové bitvy a maškarní. Nejedná se o přesné historické repliky, kostýmy se nehodí na LH akce (living history).
Půjčujeme také pláště, kápě, návlekty na boty, měšce a jiné doplňky i pohádkové kostýmy: bílá paní, čerti, čarodejnice, víly a podobně.